NowoczesnyParkMaszynowy

Laserowe cięcie blachy

 

Cięcie laserem to technika, która pozwala na uzyskanie precyzyjnego kształtu, praktycznie większości materiałów. Chociaż istnieją jeszcze inne metody obróbki metali, ten bez wątpienia należy do najpopularniejszego. Na czym polega ta technologia i co ją wyróżnia? Wyjaśniamy poniżej.

Laserowe cięcie blachy to rodzaj obróbki materiału, podczas którego używana jest wiązka lasera rozprowadzająca sporą ilość energii na określonej przestrzeni. Dzięki temu w szybki sposób możemy wykonać precyzyjne nacięcia, które łatwo powielić np. w kolejnych zleceniach. Należy jednak podkreślić, że jakość wiązki lasera, może być różna, co z pewnością przekłada się na uzyskany efekt. Z tego względu, możemy wskazać różne rodzaje cięcia laserowego.

Wśród tych najpopularniejszych, warto wyróżnić:

  • wypalanie
  • topnienie z wydmuchiwaniem
  • odparowanie
  • tworzenie pęknięć.

Jakie blachy można ciąć laserem?

Jeżeli chodzi o rodzaje blach, które możemy poddać procesowi cięcia laserem, możliwości są praktycznie nieograniczone. Od aluminium, przez mosiądz, skończywszy na miedzi. Istotne jest jednak określenie tego, jaka jest grubość danej blachy. Zakłada się, że w przypadku aluminium nie powinna być większa niż 3 mm, natomiast gdy mamy do czynienia z blachami nierdzewnymi nie powinna przekraczać 6 mm. Golden Eye posiada wycinarkę laserową dającą jednak możliwości cięcia blach o dużo większej grubości. Co możemy Państwu zaoferować?

Golden Eye – laserowe cięcie blach

Golden Eye to nowoczesny, zaawansowany technologicznie park maszynowy. Jednym z wiodących urządzeń, które posiadamy jest wycinarka laserowa Fiber o mocy 4 kW. Daje ona możliwości cięcia laserowego blachy ze stali czarnej, która osiąga grubość do 15 mm. W przypadku stali nierdzewnej możemy wykonać laserowe cięcie blach do grubości 12 mm. jesteśmy w stanie wykonać dla Państwa cięcie blach laserem o wymiarze arkusza do 1500×3000 mm.

Laserowe cięcie blach cennik

Oprócz kwestii związanych z samym przebiegiem cięcia laserowego, wiele osób zastanawia się nad kosztami, które niesie za sobą wykorzystanie tej technologii. Laserowe cięcie blach – cennik tego rodzaju usług ustalany jest indywidualnie i zależny jest od tego z jakim rodzajem blachy mamy do czynienia oraz jakie nacięcia zlecamy. Jako producent jesteśmy w stanie zaoferować Państwu konkurencyjne ceny laserowego cięcia blach przy równoczesnym zachowaniu wysokiej jakości usługi oraz szybkim terminie realizacji projektu. Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Handlowym!

Golden Eye by Accen

Accen Fall Arrest Sp. z o.o.
ul. Gzichowska 115
42-500 Będzin
E-mail: produkcja@accen.pl
+48 662 097 913